Ceník

Zde uvádím orientační ceník za mé služby energetického specialisty – auditora. Nejsem plátce DPH. Přesnou cenu a termín dodání se dozvíte po mém rychlém nacenění.

Čas a cestovní náklady na návštěvu objektu z centra Brna a zpět:

dle vzdálenosti

  

Vypracování PENB

Standardní rodinný dům

3 200 Kč

Bytový dům

od 5 000 Kč

Jiný objekt

od 3 200 Kč

Energetické hodnocení Nová zelená úsporám

 

již neprovádím

 
 
  

Poštovné a balné

vždy v ceně

Je prohlídka nutná?

V případech, kdy se jedná o PENB pro stavební povolení, musí být energetický dokument vypracován podle předkládané projektové dokumentace a prohlídka nutná není. V ostatních případech je prohlídka podmíněna souladem dokumentu se skutečným aktuálním stavem, který často z žádné projektové dokumentace nelze vyčíst. Ve většině případů tak prohlídka urychluje práci a je možné se při ní s objektem důsledně seznámit. Klientovi tak odpadne velká část starostí s komunikací a předáváním podkladů. Pokud máte projektovou dokumentaci a jste ochotni spolupracovat, můžeme se pokusit vypracovat dokument na dálku. Požádejte mě o pokyny, jak nahradit prohlídku a postupujte podle nich. Nacenění provedeme až po tom, co zkontroluji kompletnost podkladů a možnost vypracování dokumentu bez prohlídky.

Postup pro získání energetického dokumentu

  • Kontaktujte mě a poptejte vypracování energetického dokumentu. Uveďte, který dokument potřebujete a k jakému účelu. Dejte mi informaci o adrese objektu, kontaktní telefon i e-mail. Pokud máte elektronické podklady, pošlete mi je na e-mail.
  • Pošlu Vám cenovou nabídku, možný termín vypracování a objednávkový list.
  • Vyplňte objednávkový list a pošlete mi ho zpět. Objednávku poslanou přes e-mail považuji za platnou. U větších prací sepíšeme smlouvu o dílo.
  • Následně se Vám ozvu pro doplnění podkladů a domluvení prohlídky v případě potřeby.
  • Vypracuji dokument. Na aktuální stav vypracování se mě můžete kdykoli zeptat.
  • Zašlu Vám dílo na dobírku, zaplatíte ho tedy České poště. U větších prací se můžeme domluvit na osobním předání, probrání výsledků a na zaplacení formou faktury.